Ücretsiz Blog Aç | Şikayet Et | Yardım

Mücver

Dün mücver yapmaya niyetlendim, ancak evde dereotu ve yeşil soğan gibi klasik malzemeler yoktu. Yine de niyetimden vazgeçmeyip kendi yorumumu katarak aşağıdaki gibi mücverleri yaptım ve afiyetle yedik.

Pratik olduğundan paylaşmak istedim…

mucver

Malzemeler:

– 2 adet Kabak

– 1 Yumurta

– Maydonoz

– Beyaz Peynir

– 6-7 Yemek Kaşığı Un

– 1 tatlı kaşığı acı Pul Biber

– Tuz

Kabakları soyup rendeleyin ve derin bir kaba alın. Kabaklara bir yumurta ve dilediğiniz kadar beyaz peyniri ufalayarak ekleyin.

Bir tutam maydonozun saplarıunı ayıklayarak kıyın ve karışıma ekleyin. En önemli kısım unun eklenmesi; burada kıvamnı tutturmak için unu kaşık kaşık ekleyip karıştırarak kıvamı kontrol etmenizi öneriyorum. Eğer unu az olursa mücverler kızartılırken dağılacaktır. Hamurumsu bir kıvama gelene kadar unu ekleyip karıştırın. Dilediğiniz kadar tuz ve arzu ederseniz acı pul biber ekleyin.

Bekledikçe kabaklar su salacağından karışımı fazla bekletmeden bir tavada sıvı yağı kızdırıp, karışımdan tepeleme bir yemek kaşığı alıp tavada hafifçe yayarak (içinin pişmesi için mücverleri çok kalın koymamanızı öneriyorum) kızartın.

Kıtır kıtır mücverleri sıcak sıcak, yanında sade veya sarımsaklı yoğurt ile afiyetle tüketmeniz dileğiyle..

 

 

Yorum Yaz

When you want blog, you can take it free wordpress themes. Start good web design for your blog. If you want take good files. Take it pthc torrent and online service. How buy house?! Look here: free online mortgage calculator, take it now. When you want blog, you can take it wordpress themes with ad space. Start good web design for your blog.